הכפר הגלובלי בו אנו חיים בחברה המודרנית השפיע כמובן רבות על כל תחום היבוא-יצוא. סחר בינלאומי התקיים מאז ומעולם, אך בעולם הפתוח והגלובלי של היום, הוא הפך משמעותי וזמין יותר עבור יבואנים ויצואנים בסדרי גודל שונים.

אחד התחומים שהתפתחו מאוד בשנים האחרונות בישראל הוא היבוא מסין. ארצות המזרח בכלל וסין בפרט, נחשבות למקור יבוא מאוד כדאי, בעיקר בשל עלויות הסחורה הנמוכות. יחד עם זאת, הייבוא מסין אינו פשוט מבחינות אחרות, כמו התקשורת עם היצואנים והרשויות בסין, הבירוקרטיה המסואבת שקשורה ביבוא בכלל וביבוא מסין באופן מיוחד ועוד.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם קשיים בעולם היבוא יצוא היא לשכור את שירותיה של חברת עמילות מכס מקצועית. עמילות מכס היא התמחות בטיפול בכל מה שקשור ליבו ויצוא של סחורות מחו”ל, בכל דרכי ההובלה- שילוח אווירי, ימי ויבשתי.

יבוא מכולה מסין

חברות שירותי עמילות מכס מספקות שירותים נרחבים לכל מי שעוסק בסחר בינלאומי. באחריותן הטיפול בייצוג הכולל אל מול רשויות המכס, כולל טיפול בניירת, סיווג הסחורות לצורכי קביעת תעריפי המס, שחרור הסחורה מהמכס, תשלום לרשויות המכס ועוד.

כיצד לבחור חברת עמילות מכס

הדבר החשוב ביותר שצריך לבדוק לגבי עמילי מכס הוא שהם סוכני מכס מורשים ומופיעים בפנקס הסוכנים הארצי הרשמי. עמיל מס הוא איש מקצוע שעבר הכשרה ארוכה, כולל לימודים, בחינות ותקופת התמחות מבוקרת. לכן חשוב לבדוק את אישוריו ולוודא שמדובר באיש מקצוע מוסמך.בנוסף, כמובן שכמו בכל תחום, הוותק והניסיון של חברות עמילות מכס משחקים תפקיד משמעותי. רמת המקצועיות בשירותי עמילות מכס היא קריטית ביותר וככל שמדובר בסוכן ותיק ומוכר יותר, יש לו גם יותר יכולת השפעה בניהול עסקאות יבוא ויצוא, על סמך היכרותו עם הגורמים הרלוונטיים.

חברות עמילות מכס מספקות היום מגוון של שירותים בתחום הייבוא והייצוא, על מנת להציע ללקוחותיהם סל שירותים נרחב שיהיה נוח ויעיל יותר עבורם. לכן חשוב לבדוק גם את השירותים הנלווים שמציעות חברות אלו בתחום השילוח, כמו ביטוחי סחורות, שירותי אריזה, אחסנת סחורות, שינוע יבשתי, ניהול מלאי ועוד. שירותים אלו אמורים לספק ללקוח שקט נפשי שיש מי שמטפל עבורו בכל הנושא של הייבוא והייצוא ועושה זאת בצורה מקצועית ואמינה. במקום לשכור כל שירות בחברה נפרדת, חברות עמילות מכס השכילו להוסיף את כל השירותים הנלווים הדרושים ללקוחותיהם.

כאשר מחפשים חברת עמילות מכס, חשוב לבדוק את רמת המקצועיות שלה בכל סוגי השירותים שהיא מציעה. לחפש המלצות, להתרשם ממאגר לקוחותיה וכו’.

דבר חשוב נוסף שיש לבדוק טרם התקשרות עם חברת עמילות מכס הוא כיצד תתנהל ההתקשרות מולה. האם יוצמד עמיל מכס אישי לטיפול בחברתכם, שירכז את כל הפעילות במקום ליפול בין הכיסאות בין מחלקות שונות, מה יהיה אופי הטיפול במקרים חריגים של תקלות שונות, מה יכולתכם כלקוחות לעקוב אחר המטענים במהלך תהליך השילו וכמובן מהו אופי ותדירות השירותים הניתנים על ידי החברה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *