יש סוג מסוים של פרילנסרים שמחפשים עבודה ובגדול אומרים משהו כזה: אני היבואן הכי מבריק בארץ, זה לא משנה איך אני נראה או מתנהג, כל חברה תהיה יותר משמחה להעסיק אותי”. אל תהיה הפרילנסר הזה. תאהב את זה או לא, הלקוח או המעסיק הבא שיראיין אותך ישפוט אותך על סמך מראה לפחות כמו על סמך הניסיון והמומחיות שלך.
זה לא שהם פרילנסרים שטחיים לחלוטין. הם חושבים שהם יכולים לקבוע עד כמה אינדבידואל יהיה נכס לחברה שלהם על סמך איך שהוא מתלבש לראיון עבודה. אחד התכונות הכי חשובות להם בעובד, הוא מוסר עבודה טוב.

פרילנסר בלבוש עסקי

למה הם מתכוונים במוסר עבודה? בעיקרון, זה אומר לא לרמות אותם, גם בעבודה מהבית, עבור הזמן והמאמץ שהם משלמים לך. מוסר עבודה כולל:

– להיות גאה בעבודה שבוצעה היטב

– יושרה והגינות

– לתת 120% מאמץ

– נוכחות בזמן ובאופן עקבי

להתלבש בצורה ראויה ומסודרת עבור הראיון מסמנת להם שאתה מכבד לא רק את עצמך והיכולות שלך, אלא גם את הארגון שאתה מקווה לעבוד עבורו. הנה כמה דברים שלקוחות או מעסיקים בודקים בפעם הראשונה שהם פוגשים אותך פנים אל פנים:

– הלבוש שלך מתאים לתרבות הארגונית שלהם. ללבוש חליפה כאשר אתה מבקש להתקבל לעבודה כאורז חבילות, יעשה רושם שאתה חסר מושג בקשר למהות ודרישות התפקיד. תעשה מחקר על חברה שאתה מגיש אליה מועמדות. האם זה סביבה עסקית מסורתית, או סביבה משוחררת יותר?  התלבש בהתאם ושלח מסר שאתה תשתלב יפה בצוות שלהם.

– מושלם כמו תמונה. וודא שהלבוש שלך יושב טוב, נקי, מגוהץ ומצוחצח. זה יראה שיש לך עין לפרטים הקטנים.

– צעקני מידי. אפשר לוותר על אמירות אופנתיות מסוג זה במקום העבודה. בלי לוותר על צבעים רועשים או הדפסים, תכשיטים מרשרשים, איפור כבד ובושם, או בוגדים שחושפים יותר מידי עור. למה לתת למראיין את הרושם שאתה מעדיף לבלות במועדון מאשר לעבוד?

– שעון. זה יראה שאתה מודע לזמן. תכונה חיובית במקום עבודה.

– מטופח כהלכה. שיניים מצוחצחות, שיער מסודר (ועבור גברים, גם שער פנים מסודר) וציפורניים מטופחות – כולם מביעים את הגאווה שלך בעצמך כעובד עתידי בארגון.

פרילנסר במשרד

בסקר אחד, 87% מהעובדים אמרו שמועמד “התלבש באופן לא הולם” לראיון. תאר לעצמך שאתה יכול להיות ב 13% הטובים, פשוט על ידי שימוש בכמה טיפים והגיון בריא כשאתה מתלבש לראיון. לא היית רוצה להשיג יתרון כזה? להציג את עצמך כמישהו עם רצון ורעב להצלחה זה אחד הדברים היותר קלים שאפשר לעשות בשביל, ובכן, להצליח.

בתחום היבוא והשיווק – יש חשיבות יתרה לניראות שלך. העבודה היא מול אנשים – בין אם פרטיים ובין אם חברות, והאנשים האלה צריכים לקחת אותך ברצינות ולכן עליך לעשות רושם חיובי. לבוש והופעה חיצונית כאמור, משפיעים דרמטית על הרושם הראשוני – ולכן פרילנסר, שפר הופעתך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *